Často kladené otázky

Otázka č. 1: Proč jste Hlinský přivaděč začali řešit teď, když už vše kolem něj je tak dlouho rozjeté, proč jste to nepřipomínkovali již na počátku?

Odpověď:

Předně, žijeme v zastupitelské demokracii, nikoliv ve Švýcarsku, kde o věcech veřejných rozhodují občané v referendech. Proto jsme doposud předpokládali, že se o tuto věc stará zastupitel za Nové Vráto. My jsme se věnovali své práci, soukromému životu a platili daně. Nyní jsme však zjistili, že nikdo takový neexistuje. Že existují jen zastupitelé, kteří nějakým způsobem zastupují všechny občany Českých Budějovic. A tento způsob se nám vůbec nelíbí. O záměrech zastupitelů nás totiž neinformují oni, nýbrž úředníci vyvěšením informace po dobu 14ti dnů na úřední desce. Jelikož nikdo z nás nemá čas chodit každý týden po desítky let systematicky sledovat, co je tam nového, dozvěděli jsme se o tom, že se chystá zahájení územního řízení z vývěsky na plotu. O změnách územního plánu s přímým dopadem na naše nemovitosti s námi též nikdo nejednal a nejedná.

Důkazem, že občanům nejsou věci veřejné lhostejné, je přitom např. už jen veřejné ohledání místa stavby 6. 5. 2014. Tam se prokázal dosti velký zájem „čerstvě, cedulí na plotě informovaných“ občanů. Dané problematice jsme se věnovali i individuálně. Řada našich členů připomínkovala územní plán, aktivně navrhovala řešení dílčích problémů vč. tzv „Krčku“ v Hlinsku či s velkým lidským nasazením protestovala proti jednotlivým záměrům města a to již min. od roku 1999. Sami ale ne vždy dokázali zabránit záměrům tohoto typu. Nyní jsme se spojili, abychom postupovali účinně a také řešili problém jako celek.

Otázka č. 2: O co vám u Hlinského přivaděče jde? Chcete dosáhnout toho, aby ta silnice vedla dál od vašich oken, prostě někde jinde?

Odpověď:

Viz Náš aktuální cíl. Naším záměrem je zastavit v celém rozsahu stavbu dálničního Hlinského přivaděče, který celou přilehlou oblast devastuje a předurčuje k průmyslovému využití. Následně se zasadit o změnu územního plánu, tak, aby tato oblast byla určena jako obytná zóna, nikoliv průmyslová.

Otázka č. 3: Jak chcete vyřešit „Krček“, neboli spojnici mezi Hlinskem a Suchým Vrbným? Současná situace tam je pro dotčené obyvatele zoufalá, místem projíždí denně tisíce Budějčáků…

Odpověď:

Požadujeme vyřešení problému „Krčku“, ale nesouhlasíme s využitím Hlinského přivaděče jako způsobu jeho řešení.  Problém lze řešit samostatnou stavbou, a to místní komunikací. Tím pádem by komunikace sloužila místní dopravě, nikoliv transitní. Náš návrh je v souladu s územním plánem města a je názorně zobrazen zde.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..