Monthly Archives: Říjen 2016

Jaroslav Janda k výročí 28. října: Šrot je pro nás důležitější, než naše děti a pomník T.G.M.! Je to hanba nás všech!

Co se musí stát, aby nás to probudilo? Nestačí nám fakt, že si naše děti hrají za ohlušujícího řevu padajícího šrotu vedle skládky plné nebezpečného unikajícího olova? Na co čekáme? Až Kovošrot požere i celý park a zastupitelé raději zasypou rybníky hlínou, aby je nemuseli čistit?

Jak by oslavili zástupci města 28. říjen 2016 v Novém Vrátě? U jediného českobudějovického pomníku T.G.Masaryka  nebo v Parku u Kovošrotu? V podstatě jde o stejné místo. Jen jinak pojmenované v oficiálních dokumentech magistrátu! Kdo se podílí na jeho přejmenování? Na základě jakého podnětu? A co tomu říkají zastupitelé? Ví o tom? Nebo je to snad něčí záměr?

Výročí založení samostatného Československa

Znak první Československé republiky

Dnes si připomínáme 98. výročí založení naší republiky, samostatného Československa. Připomeňme si především, že ústřední heslo „pravda vítězí“, vryté i do našeho tehdejšího státního znaku, je nutné doprovodit Masarykovým „nebát se a nekrást“. To je odkaz pro národ platný dodnes. Pokud jej nebudeme následovat, nikdy se nemůžeme dočkat vlády práva a spravedlnosti a heslo na našem státním znaku zůstane jen připomínkou ideálů našeho prezidenta zakladatele.

Spolek T.G.M. novevrato.cz obnovuje pravidelné schůzky

Vážení spoluobčané, naši příznivci, členové spolku a zájemci o členství,

dovolujeme si vám oznámit, že Spolek T.G.M. novevrato.cz začal opět pořádat pravidelné schůzky. Jste srdečně zváni.

Schůzky se budou konat každou první středu v měsíci od 20:00. Prostory laskavě poskytlo Babycentrum Šikulka (restaurace v prvním patře, popř. konferenční místnost dle počtu účastníků a možností).  Nejbližší schůzka se uskuteční již příští středu 2.11.2016 od 20:00, další pak vychází na 7.12.2016.

Jaroslav Janda v Deníku: Nejen Hůry, ale i Nové Vráto by mělo město podpořit

Komentář pana Jaroslava Jandy k investicím města a ke kovošrotu v Novém Vrátě

Komentář pana Jaroslava Jandy k investicím města a ke kovošrotu v Novém Vrátě

JAROSLAV JANDA, člen spolku T.G.M. novevrato.cz (názor zveřejnil Českobudějovický deník 11.10.2016)

Budějovice plánují změny do roku 2027 a další zajímavé články

Po delší odmlce si opět dovolujeme upozornit na několik zajímavých článků, jejichž obsah plánujeme probrat na některé z nejbližších schůzek spolku.

  • Budějovice plánují změny do roku 2027“ – to je dobře a též bychom chtěli přispět s návrhy. Pomůžete nám?
  • Je jistě potěšující zprávou, že „Nádraží se snad přestane rozpadat“, nicméně chtěli bychom poněkud víc. Vy ne?
  • Víte, že někde již radnice úspěšně zapojili občany do rozhodování o investicích? Přečtěte si, co to je „Participativní rozpočet“. Co byste chtěli vyřešit v Novém Vrátě, okolí či kdekoliv ve městě? Váš názor nás zajímá. Napište nám.