Monthly Archives: Červen 2014

Děti z mateřské a základní školy v Novém Vrátě si hrají v blízkosti skládky zamořeném toxickým olovem

Na pozemku KOVOŠROTU, sousedícím s hřištěm místní školy a školky, bylo naměřeno 6.780 mg/kg suš olova, což je osminásobné překročení povolených limitů.   

Olovo patří mezi toxické prvky. Nebezpečné je zvláště pro dětský organismus. Olovo se po vniknutí do organismu ukládá a vylučuje se jen velmi obtížně. I stopy olova v okolním prostředí a potravě mohou vést při trvalém přísunu do organismu k následným onemocněním.

Zde se můžete podívat na reportáž České televize ze dne 24.6.2014:

Změna názvu občanského sdružení Hlinská – klidné bydlení, o.s.

Občanské sdružení „Hlinská – klidné bydlení“ se z důvodu nové legislativy, platné od začátku roku 2014, mění z občanského sdružení na občanský spolek. Zároveň, z potřeby rozšíření působnosti sdružení na širší spádovou oblast a rozsáhlejší okruh problematiky, jsme se rozhodli změnit název naší organizace. Jako nový název jsme zvolili:

Spolek T.G.M. novevrato.cz

Vzorem a inspirací pro název spolku nám je osobnost T. G. Masaryka, který je pro nás symbolem morálního, spravedlivého a fungujícího státu. Zároveň je jeho jméno tradičně spojováno s Novým Vrátem a byla po něm pojmenována i základní škola v Novém Vrátě, která se dlouhodobě těší uznání odborné i laické veřejnosti za kvalitu výuky a přístupu k dětem, které tam zahajují své vzdělávání.
Hlavní náplní spolku zůstává ochrana životního prostředí, zdravých životních podmínek, péče o urbanistický ráz a charakter území, především v katastrálním území České Budějovice 4 a okolí, sledování záměrů, které můžou mít dopad na toto území či jeho obyvatele a aktivní účast v právních, soudních či jiných řízeních.

MF DNES 23.6.2014: Obchvat Budějovic je v ohrožení. Zpozdí se stavba o dalších deset let?

23. června 2014  17:55 Ministr dopravy Antonín Prachař chce stavět dálnici D3 co nejlevněji, nelíbí se mu proto drahý tunel na Pohůrce u Českých Budějovic. Případné změny však mohou způsobit zdržení už tak odkládané stavby o další roky. Fotogalerie na iDNES

Dálniční obchvat kolem Budějovic se dostává do dalších problémů. Těžko spočítat, kolik už jich tuto stavbu provázelo nebo provází. Tentokrát se potíže týkají hlavně tunelu Pohůrka, který má být součástí osmikilometrového obchvatu. Kromě toho, že je stavba ve skluzu, není jasná ani její podoba a z tunelu možná úplně sejde.

Nelíbí se ministru dopravy Antonínu Prachařovi z hnutí ANO. Podle něho je stavba drahá a odporuje technickým normám. V těchto dnech se rozhoduje, zda se celý projekt nevrátí k variantě před pěti lety, nebo dokonce před dvaceti lety.

Navzdory všem námitkám občanů Stavební úřad vyhověl Magistrátu a vydal územní rozhodnutí

Stavební úřad dne 16.6.2014 naplnil co deklaroval už předem na veřejném jednání 13.5.2014:  námitky vlastníků dotčených nemovitostí zamítl a vydal územní rozhodnutí!

Dovolujeme si při této příležitosti zveřejnit dva zásadní materiály, které názorně ukazují jak řízení probíhalo:

1. BEZPRÁVÍ A SKANDÁLNÍ „NESTRANNOST“ STAVEBNÍHO ÚŘADU!

Doporučujeme shlédnutí tohoto videa! Podívejte se, jakým způsobem o nás rozhodují úředníci placení z našich daní. V tomto případě konkrétně Mgr. Ing. Tůma ze stavebního úřadu ČB. Je to varování pro všechny, příště mohou rozhodovat o vašich životech doslova o vás bez vás.

ČT24: Kde ušetřit na D3? Ministerstvo se chce zbavit tunelu u Budějovic

České Budějovice – Ministerstvo dopravy a Ředitelství silnic a dálnic hledají způsob, jak se zbavit nejdražší položky na seznamu staveb potřebných k dostavbě dálnice D3 – téměř kilometrového tunelu na okraji Českých Budějovic. Pokud ale projekt změní, znamená to, že se dokončení jihočeské části kapacitní spojnice Prahy s Lincem opět oddálí. Úvahy přicházejí v roce, kdy se má v Rakousku otevřít první část rychlostní silnice S10, která má časem vést až na hranice. Součástí S10 je i čtyřkilometrový tunel.