Monthly Archives: Únor 2015

ČT 20.2.2015: Českobudějovický dálniční obchvat bude bez dvou sjezdů

Českobudějovický dálniční obchvat bude bez dvou sjezdů, rozhodli o tom úředníci ministerstev vnitra a dopravy. Sjezdy jsou blízko sebe a odporují normám. Z pěti plánovaných tak zůstanou jen tři.

Odkaz na záznam zpráv České televize 20.2.2015
čas 18:40 – 20:20

Dálnice do Budějovic nepatří, městu uškodí

JAROSLAV JANDA, Nové Vráto (názor zveřejnil Českobudějovický deník v únoru 2015)

Rád bych učinil několik poznámek k záměru postavit na okraji Českých Budějovic dálnici.
Podle mého názoru dálnice do takové blízkosti města nepatří. Přinese prach, hlučnost a škodlivé zplodiny do hustě obydleného území. Architekti z Brna údajně už v roce 1997 při přípravě současného územního plánu varovali vedení města, že České Budějovice už jsou auty zahlceny a dálnice intenzitu dopravy jen zvýší. A to už mezi lety 1992 a 1997 se průtah městem zvýšil téměř dvojnásobně.

Deník 8.2.2015: Členové spolků chtějí město rozdělit na čtvrti

Ilustrační foto. Autor: Deník/Jaroslav Sýbek

Ilustrační foto. Autor: Deník/Jaroslav Sýbek

České Budějovice – Rozdělit krajské město na jednotlivé čtvrti nebo alespoň zřídit osadní výbory. To by chtěli členové některých spolků a iniciativ působících v Českých Budějovicích. Důvod? Chtějí mít k blíž k důležitým rozhodnutím města. Slibují si od možné změny lepší informovanost a také větší vliv na budoucnost krajské metropole.

Vytvoření tří čtvrtí v rámci Českých Budějovic se samosprávnými orgány nebo ustavení osadních výborů v jednotlivých částech města chce radnici navrhnout iniciativa Společně pro Budějovice. Její členové předpokládají, že takový námět předloží radnici 
v nejbližší době.