Monthly Archives: Říjen 2014

Volby v Novém Vrátě vyhrálo s přehledem ANO 2011

Bilancovat výsledek voleb v Českých Budějovicích je nadbytečné, to již udělali jiní. My jsme rozhodně rádi, že se nakonec podařilo uzavřít koalici za účasti vítěze voleb v Novém Vrátě, kde volby vyhrálo hnutí ANO 2011 tak výrazně, že si toho všiml i celostátní tisk. Citujeme z článku Petra Holuba z Echo24:

O tom, že ANO slouží jako volba poslední záchrany, svědčí příklad českobudějovické čtvrti Nové Vráto. Tamní obyvatelé se léta snaží zabránit stavbě dálničního přivaděče středem obce, mezi koaličními ani opozičními zastupiteli na radnici však nenašli zastání, a proto polovina z nich volila Babiše.

My říkáme NE těm, co znají voliče jen před volbami

Volby jsou tu, všude billboardy se spoustou usmívajících se tváří a ve svých schránkách jste jistě našli bezpočet barevných letáků politických stran a hnutí ucházejících se o vaši podporu. Volební systém této země neumožňuje odvolat ty, kteří své sliby neplní, ani ty kdo ihned po volbách začnou dělat pravý opak. Obal prodává. Politici to dobře vědí. Teď nás potřebují. Za dva dny pro ně budeme bezvýznamní, a pokud po nich budeme něco chtít, tak nás budou ignorovat. To je naše trpká a dlouholetá zkušenost. Neházejme však všechny do jednoho pytle, ale také rozeznejme zrno od plev.

Budějcká Drbna 8.10.2014: Olovo z kovošrotu zamořilo rybníky i park v Novém Vrátě

Park u kovošrotu v Novém Vrátě

Kovošrot v Novém Vrátě je několik desetiletí trnem v oku tamních obyvatel. Není divu. Lidé se jednohlasně shodují, že podnik v minulosti způsobil svým počínáním významnou ekologickou zátěž v podobě kontaminace nejbližšího okolí zdraví nebezpečnými látkami, zejména olovem.

Vrásky na čele však mají Novovrátečtí ještě z úplně jiného důvodu. Velmi je znepokojuje dlouhodobý postoj magistrátních úředníků, kteří i přes alarmující výsledky šetření České inspekce životního prostředí stále nekonají tak, jak by si obyvatelé této budějcké městské čtvrti představovali.