Ukliďme Nové Vráto, sobota 27.3.2021

V rádiu v pondělí ráno jsem zaslechla zprávu: „O víkendu 27.-28. března úspěšně proběhl hlavní termín jarní akce Ukliďme Česko. Podle prvních odhadů se jej zúčastnilo na zhruba tisícovce míst 40-50 tisíc dobrovolníků.“ Jsem hrdá na to, že mluvili i o nás, o pětadvaceti dobrovolnících z Nového Vráta!

Organizace akce „Ukliďme Nové Vráto“ se ujala Zuzka Jindrová za podpory Evy Semančíkové. Sraz byl jasný: v parku za školou v sobotu v deset. Zuzka vytýčila pět uklízecích okruhů po Vrátě a jeden speciálně dětský u Vráteckého potoka. Rozdělení do skupin bylo na bázi „jak kdo chtěl“ a pak šlo vše jak na drátkách. Do mobilu nám Zuzka zaslala „náš uklízecí rajón“, vyfasovali jsme gumové rukavice a několik silnostěnných modrých pytlů, které poskytl Odbor správy veřejných statků magistrátu města. Poslední informace se týkala svozných míst pro nasbíraný odpad – tato místa musela být nahlášena na město. Plni odhodlání k dobré věci a představy, že ve Vrátě „tolik odpadu zase není“, jsme vyrazili. Odhodlání vydrželo, představa byla zcela mylná! Naplnili jsme 36 pytlů! Čím? Papírky od cukrovinek, prázdnými kelímky od kávy koupené na benzíně, krabičkami od cigaret, lahvemi od alkoholu, rouškami, spodním prádlem, kanystry, oblečením, pokrývkami hlavy, plechovkami od nápojů, plastovými lahvemi ale i zlikvidovanou černou skládkou u Hlinské ulice, kde jsme našli i vánoční stromeček se stojanem.

Pocit sounáležitosti, zapálení pro dobrou věc a poklizené Nové Vráto zcela vyvážili bolest zad a nohou. Pojďte si ten parádní pocit zažít s námi znovu a to 18.9.2021. Věřím, že pytlů, bude míň!

Tereza Machová

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..