Úprava zadání Územního plánu Českých Budějovic jako dárek občanům na dovolenou?

Motto: KULTURA JE, když se občan může vyjádřit k podobě svého města @budejovice.2028

Koordinační výkres Územního plánu ČB

Milí spoluobčané, víte, že na úřední desku města byl 13.6.2023 umístěn Návrh úpravy zadání Územního plánu České Budějovice? Odkazy na jednotlivé dokumenty najdete níže. Každý občan Českých Budějovic, který má ve městě trvalé bydliště, může nyní podávat připomínky, navrhnout, co by ve městě chtěl, a co nechtěl. Ale pozor, jen do 13.7.2023.

Proč se zajímat o územní plán města?
Územní plán města bude dlouhodobě usměrňovat a stanovovat jeho prostorové a funkční uspořádání a stanoví podmínky využívání ploch ve městě.

Zjednodušeně se dá říct, že je to „zákon“, který nařídí využívání ploch a jejich prostorové uspořádání a bude těžké jej změnit. Nyní máme možnost ovlivnit, jak město bude vypadat v následujících 25 letech.

Jak na to napoví třeba tento článek: Jak se zapojit do územního plánování

Veřejnou vyhlášku k zveřejnění zadání ÚP najdete zde: Vyhláška

Návrh úpravy zadání územního plánu je zde: Návrh

Zajímat by vás mohly i tyto materiály územního plánování ČB: Územní plán

(Změny č. 96, 97, 98, 99 Územního plánu města České Budějovice a úplné znění Územního plánu města České Budějovice po vydání Změny č. 99) s úplným zněním a grafickou částí zde: Úplné znění a grafická část

Jako Spolek T.G.M. novevrato.cz a v ČB trvale bydlící občané jsme podali připomínky již k předchozí verzi zadání v roce 2020. Dále jsme mj. v roce 2017 přednesli spolu se spolkem Domovina výzvu „Moderní město jako místo k životu“ http://www.mistokzivotu.cz/vyzva/.

Jsme místní spolek, který se snaží z naší čtvrti i celých Českých Budějovice udělat lepší místo pro život.

Již desítky let aktivně navrhujeme politikům, úředníkům a institucím co zlepšit či napravit, ale i veřejně vystupujeme proti záměrům, které z naší čtvrti chtějí udělat špinavou průmyslovou zónu k nežití či poškozují celé město. Spolupracujeme se specialisty, kteří se zajímají o věci v celé šíři. Zajímáme se o pozitivní i negativní zkušenosti ze zahraničí. Vše se již někde řešilo. Hledáme inspiraci v dobrých příkladech odjinud. Nechceme, aby naše město dělalo stejné nebo ještě větší chyby.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..