Zadání nového územního plánu a možnost jeho připomínkování

Město České Budějovice, připravuje nový územní plán (ÚP), který by měl být platný od 1.1. 2023.

Od 2.3. 2020 je na úřední desce města vyvěšeno znění zadání ÚP, ke kterému mohou občané podávat připomínky. Připomínky je možné podat do 1.4. 2020.

Proč se zajímat o územní plán města?

Územní plán města bude dlouhodobě usměrňovat a stanovovat jeho prostorové a funkční uspořádání a stanoví podmínky využívání ploch ve městě. Zjednodušeně se dá říct, že je to „zákon“, který nařídí využívání ploch a jejich prostorové uspořádání a bude těžké jej změnit. Nyní máme možnost ovlivnit, jak bude město, vč. Nového Vráta vypadat v následujících 25 letech.

Jako občané, můžeme nyní navrhnout, co bychom ve městě i na území Nového Vráta chtěli, a co nechtěli.

Veřejnou vyhlášku k zveřejnění zadání ÚP najdete ze: https://www.c-budejovice.cz/sites/default/files/obsah/urednideska/navrh-zadani-uzemniho-planu-ceske-budejovice/soubory/verejnavyhlaska.pdf

Znění zadání územního plánu je zde: https://www.c-budejovice.cz/sites/default/files/obsah/urednideska/navrh-zadani-uzemniho-planu-ceske-budejovice/soubory/navrhzadani.pdf

 

Jako Spolek T.G.M. novevrato.cz, ve spolupráci s Územní skupinou č.7  jsme v srpnu 2019 podali náměty, které by v zadání ÚP měly být. Tyto náměty jsou k nahlédnutí zde. Nyní máme možnost podat připomínky k zadání ÚP, pokud naše náměty, nebyly zohledněny.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..