Aktivity v roce 2019

V návaznosti na výsledky společného setkání obyvatel v roce 2018, vznikly ve spolupráci Spolku T.G.M. a územní skupiny č. 7 následující aktivity

Přehled aktivit v roce 2019

2018 / 2019 podány připomínky k záměrům výstavby obaloven živičných směsí (výrobnám asfaltových směsí) v lokalitě Okružní

Březen 2019 – setkání s panem Kohnem (Komise pro životní prostředí) nevyšlo – tématem mělo být zhodnocení kořenové čističky menšího rybníčku

Duben 2019 – schůzka s panem Moravcem v parku za školou. Projednali jsme spolu následující:
– Ekoškolu a jejich potřebu rozšíření naučné stezky, možnost odkupu pozemků s chatou a garáží za rybníky.
– Vytyčení pozemků – ve smyslu, který strom patří městu, aby mohl být proveden tzv. výchovný řez dřevin.
– Potřeba výsadby nových stromů.
Pietní místo padlým za 1. svět. války – jeho údržba. Dotaz na odpovědný městský útvar.
– Potřeba pravidelných policejních hlídek hlavně o víkendu.
– Jak daleko jsou dotace na opravu střechy hasičárny.
– Liniový park – kdy bude zadána studie.
– Zvýšení stěny mezi Kovošrotem a parkem / zazelenění.
– Síť na hřišti, aby míč nepadal do vody

Pan Moravec obratem zajistil následující: (v seznamu tučně)
– Pravidelné pochůzky policie.
– Zvelebení parčíku kolem pomníku padlým – kompetence Správa veřejných statků
– Studie o liniovém parku nebyla zadána, v koaličních bodech na toto funkční období je téma liniového parku kolem Vráteckého / Hlineckého potoka zaneseno.

• Květen 2019 – otočení a úprava kanálů na Okružní (požadavek byl podán přes Územní komisi a byl proveden)

• Červen 2019 – sepsání a odeslání písemné žádosti o investice na rok 2020 k rukám p. Holického.
– Odpověď p. Holického došla v srpnu.

• Srpen 2019 – Na výzvu města, aby územní skupiny podaly podněty k zadání územního plánu, jsme podali naše návrhy za Nové Vráto, přes Územní skupinu č. 7.

• Listopad 2019 – Se zástupci Správy veřejných statků (p. Kubeš a p. Borovka) jsme prošli Nové Vráto a informovali jsme je o zdejší problematice a potřebách.

• Prosinec 2019 

– S architekty p. Vodákem (Komise Rady města pro architekturu) a p. Dolejškem (Útvar hl. architekta města) jsme opět prošli Nové Vráto a informovali jsme je o zdejší problematice a potřebách.

– Dále jsme v rámci zasedání k tématu rozpočtu města na rok 2020 vyzvali zastupitelstvo k reakci na nedostatky v občanské vybavenosti Nového Vráta s poukazem na dříve předanou dokumentaci s konkrétními návrhy dílčích opatření i koncepčních podnětů pro územní plánování a dotázali se na záměry dopravních staveb v oblasti. Příspěvek zaslaný písemně byl přednesen v rámci bodu jednání občanů zastupitelem p. Marešem. V rámci následné diskuze byl podpořen zastupitelem p. Konečným. Obdrželi jsme odpovědi náměstků primátora p. Lavičky a p. Thomy.

Přehled aktivit na začátku roku 2020

• Leden 2020

– Výsledkem poslední schůzky je pracovní návrh harmonogramu na zpracování projektu pro Park za školou, v rámci kterého bude škola rozšiřovat svoji školní zahradu, kde chybí herní prvky pro starší děti, a existuje zde řada požadavků různých skupin uživatelů. Návrh jsme doplnili o informace a poslali na město.

– Leden 2020 – jednání s panem Hruškou, ředitelem Kovošrotu, o možnosti rozšíření parku za školou o jejich pozemky. Na naše jednání bude navazovat jednání pana náměstka Ivo Moravce.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..