Ke komunálním volbám 2018

Vážení spoluobčané, po 4 letech jsou zde opět komunální volby a rozhodování komu dát svůj hlas. Po této době můžeme bilancovat co bylo z volebních slibů splněno, co se pod novým vedením radnice změnilo, kde zůstal prostor pro zlepšení. Za vedení spolku tentokrát nedáváme konkrétní doporučení jako minule. Myslím si, že však stojí za to upozornit na kandidaturu některých konkrétních lidí, kteří obětovali nemálo ze svého volného času, aby se pokusili prosadit velice důležité změny k lepšímu.

  1. Ing. Oldřich Souček (číslo 13 na kandidátce Společně pro Budějovice – Lidovci a TOP 09) – pan Souček je náš soused z Nového Vráta, zná místní problematiku a dlouhodobě se angažuje v kauzách, které řeší náš spolek
  2. Ing. Irena Šefčíková (číslo 7 na kandidátce Společně pro Budějovice – Lidovci a TOP 09) – paní Šefčíková jako předsedkyně spolku Domovina spolupracuje s naším spolkem v rámci aktivity „České Budějovice, místo k životu“ a má velmi jasnou představu, jak pozvednout město díky mezinárodní inspiraci – v dané oblasti se angažuje dlouhá léta z pozice aktivního občana
  3. Ing. František Konečný (číslo 2 na kandidátce ANO 2011) – pan Konečný se aktivně angažoval v dodržení předvolebního slibu v kauze Hlinského přivaděče a po dobu svého působení ve funkci byl vždy přístupný komunikaci o tématech Nového Vráta (kupříkladu námětu na realizaci cyklostezky spojující NV s centrem města)

Určitě jsou i další zajímaví kandidáti, kteří si zaslouží podporu za svoji dosavadní činnost pro město, aktivní zájem o problematiku naší čtvrti či obecnou problematiku pokrývanou výzvou „Moderní město jako místo k životu“, kterou jsme spolu s Domovinou vloni formulovali. Uvedu alespoň ještě další tři. Výzvu formálně podpořila Česká pirátská strana a ústy lídra kandidátky MUDr. Lukáše Marka projevila zájem její myšlenky aktivně prosazovat. Cyklostezku do Nového Vráta se zavázal podporovat i Mgr. Lukáš Bajt, kandidující jako č. 7 za Občany pro Budějovice, městský cyklo koordinátor. Jako lídr kandidátky za Českou stranu národně sociální kandiduje Ing. Marie Paukejová, která po léta na různých kauzách aktivně spolupracovala s p. Jaroslavem Jandou, naším vloni zesnulým členem.

Určitě znáte další. Všechny je to stojí dost volného času. Podpořte, prosím, i Vy aktivní schopné lidi svou účastí ve volbách.

Děkuji!

Karel Turek

člen výkonného výboru Spolku T.G.M. novevrato.cz

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..