Venčení psů na loukách a polích u Hlinské ul.

Vážení sousedé,

tentokrát se obracíme především na ty z Vás, kdo mají psy. Minulý týden se na Spolek T.G.M. novevrato.cz obrátil pan Růžička, který je majitelem a pronajímatelem pozemků na louce vedle silnice do Hlinska.

Velice slušně nás, majitele psů, prosí, abychom nechodili venčit psy na louku a respektovali ceduli se zákazem vstupu. Tráva a seno z louky se používá jako krmení pro koně a díky narůstajícímu výskytu psích exkrementů se u koní stále častěji vyskytují bakteriální onemocnění a začervení trávícího traktu. Léčení pak stojí nemalé finanční částky. V minulosti si již stěžovali i jiní majitelé hospodařící na polích a chovající dobytek.

Za respektování požadavku pana Růžičky a šíření osvěty i mezi pejskaře, kteří nejsou z Nového Vráta nebo Hlinska, děkujeme.

Za Spolek T.G.M. novevrato.cz
Eva Semančíková

PS: Připomínáme rovněž, že v Novém Vrátě platí českobudějovická Obecně závazná vyhláška č. 1/2013 o pravidlech pohybu psů a jiných zvířat na veřejných prostranstvích, zejména pak:

Čl. 4 Zákaz vstupu se psy
Zakazuje se vstupovat se psy na dětská hřiště, pískoviště, koupaliště, sportoviště a jiná veřejná prostranství ve městě, která byla statutárním městem České Budějovice označena zvláštním piktogramem, jehož vzor stanoví příloha č. 2 této obecně závazné vyhlášky.
Čl. 5 Povinnost odstraňovat psí exkrementy
V případě, že pes svými exkrementy způsobí znečištění veřejného prostranství, je doprovázející osoba povinna toto znečištění neprodleně odstranit.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..