Petice za zrušení stavby Hlinského přivaděče

Aktualita (19.9.2014): petice radnicí zamítnuta, stanovisko petičního výboru, Spolku T.G.M. novevrato.cz a další informace najdete v tomto článku.


 

Změna (19.7.2014): Petice ukončena. 18.7.2014 odevzdána na Magistrát města České Budějovice. Tištěnou petici podepsalo 555 osob. Elektronickou petici jsme bohužel z časových důvodů nezvládli propagovat. I jejím signatářům však patří dík za zájem o věci veřejné, byť se jich třeba přímo nedotýkají.

Děkujeme za Vaši podporu!

Spolek T.G.M. novevrato.cz


 

Petice je vyvěšena na Základní škole T. G. Masaryka v Novém  Vrátě, v Baby centru Šikulka na Rudolfovské ulici a v prodejně potravin a smíšeného zboží paní Roučkové (Rudolfovská tř. 315/168). Děkujeme za podporu!

Pokud vám tato místa k podpisu nevyhovují, můžete si ji stáhnout a vytisknout odtud.

Petice za zrušení HLINSKÉHO PŘIVADĚČE ke stažení

Podepsané petiční archy, prosím, zasílejte na adresu:

Karel Turek
M.Svobodové 26
370 01  České Budějovice

Nebo je předejte osobně komukoliv z petičního výboru uvedeného v textu petice.

Změna (17.5.2014):

Elektronickou petici jsme se rozhodli nepořádat, neboť jí obvykle není přikládán stejný význam jako fyzicky podepisované.

Na četné žádosti připravena i elektronická verze petice.

Text petice

Petice za zrušení stavby HLINSKÉHO PŘIVADĚČE

V návaznosti na zahájené územní řízení k 1. etapě stavby Hlinského přivaděče, vyjadřujeme tímto nesouhlas s realizací stavby HLINSKÉHO PŘIVADĚČE a požadujeme úplné zrušení realizace stavby HLINSKÉHO PŘIVADĚČE.

Magistrát města České Budějovice prosazuje vést v bezprostřední blízkosti našich čtvrtí i našimi čtvrtěmi HLINSKÝ PŘIVADĚČ, na kterém nebude omezena kamionová doprava. Magistrát plánuje odkoupit pozemky pouze pod budoucím přivaděčem a ostatní přilehlé pozemky uvolnit. Dotčené území je vedeno v územním plánu jako“území pro areály nadměstského významu“ a tím bude umožněn vznik NOVÉ PRŮMYSLOVÉ ZÓNY. V těsné blízkosti centra města, mezi Novým Vrátem, Suchým Vrbným, Dobrou Vodou, Hlinskem, Dubičným, … tak s největší pravděpodobností vznikne rušná prašná PRŮMYSLOVÁ oblast plná silnic, kruhových objezdů, hal a bude sem svedena doprava z dálnice.

Hlinský přivaděč podle nás přivede mohutný příliv dopravy směřující z budoucí dálnice D3 i na ni do našich čtvrtí, vyústí po Hlinské na Rudolfovskou, aniž by byla zároveň dostatečně řešena již dnes problematická doprava na Rudolfovské. Bude mít negativní dopad i na zatížení Vrbenské ulice. Všichni víme, jak je tato oblast již teď kapacitně nepostačující.

Stavba bude mít negativní dopad na životní prostředí v Novém Vrátě (zvýšení hlučnosti, snížená kvalita ovzduší, ztráta zeleně a rekreačních ploch včetně znemožnění cest do Dubičného a Dobré Vody a odříznutí od sousedních obytných čtvrtí). V okolí dálničního přivaděče s největší pravděpodobností vyrostou haly, sklady a průmyslové objekty, které negativní vlivy znásobí.

Hlinský přivaděč je podle nás nadbytečnou stavbou: mezi sjezdy „Lhotice“ na severu a „Roudné“ na jihu jsou v plánu čtyři další sjezdy obsluhující ČB a okolí; celkem tedy 6! (Pro srovnání, Tábor má 2 na celé město) Prosazované využití budoucí dálnice jako obchvatu je sporné: místní lidé nebudou mít až takový zájem využít zpoplatněnou dálnici k cestě mezi částmi ČB.

Chceme úplně zrušit stavbu Hlinského přivaděče a následně se zasadit o změnu územního plánu tak, aby tato oblast byla určena jako obytná zóna. Chceme zdůraznit, že nebojujeme proti vyřešení tzv. „Krčku“, ale proti rušnému přivaděči. V našich požadavcích je i citlivé vyřešení „Krčku“ jako samostatné stavby.Chceme PROPOJIT VÝŠE ZMIŇOVANÉ ČTVRTI NOVOU OBYTNOU ZÓNOU, PARKEM,DĚTSKÝM HŘIŠTĚM, CYKLOSTEZKOU, místem pro život, kde se můžeme setkávat my i naše děti a vytvářet nové důležité sociální vazby a utvářet si vztah ke svému okolí. Nechceme v centru města průmyslové haly a silnice!

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..