My říkáme NE těm, co znají voliče jen před volbami

Volby jsou tu, všude billboardy se spoustou usmívajících se tváří a ve svých schránkách jste jistě našli bezpočet barevných letáků politických stran a hnutí ucházejících se o vaši podporu. Volební systém této země neumožňuje odvolat ty, kteří své sliby neplní, ani ty kdo ihned po volbách začnou dělat pravý opak. Obal prodává. Politici to dobře vědí. Teď nás potřebují. Za dva dny pro ně budeme bezvýznamní, a pokud po nich budeme něco chtít, tak nás budou ignorovat. To je naše trpká a dlouholetá zkušenost. Neházejme však všechny do jednoho pytle, ale také rozeznejme zrno od plev.

Léta nezapomenutelných zkušeností, snahy něco změnit narážejících na totální ignoraci, výsměch – neustálý střet s drzostí a arogancí moci… Při čtení argumentace v letáku „Proč volit Občany pro Budějovice, a ne jiné strany?“, dosavadní vládnoucí strany v Českých Budějovicích, člověka napadají různá přísloví – např. to o třísce v cizím oku a trámu ve vlastním.

Pokrytectví lze nalézt téměř v každém tam uvedeném bodě: špinění člověka, který si založil vlastní stranu a z kdysi vítané posily se stal konkurentem, nebo poukazování na to, že někdo není z ČB, ale z městečka nedaleko ČB, když sám předseda HOPB pochází z Nitry a jeho dlouholetá pravá ruka z Bratislavy… A to je to nejmenší čím se snaží ukázat jako „lepší“ než ti druzí…

Jedna věc je však dojem, druhá zkušenost právě s HOPB a ta ten dojem jen potvrzuje:

  • neúcta ke stáří a názoru občana – panu primátorovi Thomovi (HOPB) nepřišlo trapné přerušit a nenechat dokončit „příliš dlouhý“ projev našeho devadesátiletého stále občansky aktivního souseda, který přišel sám o berlích na magistrát, aby promluvil k zastupitelům (zmíněno zde)
  • nezájem o názor občanů a naprostá ignorace všech jejich argumentů – viz např. reakce paní náměstkyně Popelové (HOPB) na petici, kterou podepsalo přes 500 občanů (zde)
  • výsměch občanské aktivitě a bezohlednost k životnímu prostředí lidí – všechno je v pořádku, to vy si tam u rybníku myjete auta – ve skutečnosti 140x překročené koncentrace olova v rybníce (viz článek a video)
  • tvrdošíjné prosazování vedení D3 přes České Budějovice a spílání všem, kteří chtějí zvážit posun dálnice dál od města jako je to běžné ve světě – ignorace názorů, které jsme prezentovali již před 15 lety (zde)
  • dopravní „koncepce“ města a za veřejné peníze připojení pro developery – narušování obchvatu semafory (Strakonická u Sconta), dopravně nezdůvodnitelný hlinský přivaděč, placený úsek D3 jako prvek městského okruhu, a další (více viz např. zde)

Vážení, je to na vás, my ale určitě raději zvolíme lidi, kteří projevili daleko víc zájmu a snahy (z naší zkušenosti je to ANO, Doma v Budějcích, České Budějovice Jistota Domova), než ty kteří doposud vládli tomuto městu.

Spolek T.G.M. novevrato.cz

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..