Změna názvu občanského sdružení Hlinská – klidné bydlení, o.s.

Občanské sdružení „Hlinská – klidné bydlení“ se z důvodu nové legislativy, platné od začátku roku 2014, mění z občanského sdružení na občanský spolek. Zároveň, z potřeby rozšíření působnosti sdružení na širší spádovou oblast a rozsáhlejší okruh problematiky, jsme se rozhodli změnit název naší organizace. Jako nový název jsme zvolili:

Spolek T.G.M. novevrato.cz

Vzorem a inspirací pro název spolku nám je osobnost T. G. Masaryka, který je pro nás symbolem morálního, spravedlivého a fungujícího státu. Zároveň je jeho jméno tradičně spojováno s Novým Vrátem a byla po něm pojmenována i základní škola v Novém Vrátě, která se dlouhodobě těší uznání odborné i laické veřejnosti za kvalitu výuky a přístupu k dětem, které tam zahajují své vzdělávání.
Hlavní náplní spolku zůstává ochrana životního prostředí, zdravých životních podmínek, péče o urbanistický ráz a charakter území, především v katastrálním území České Budějovice 4 a okolí, sledování záměrů, které můžou mít dopad na toto území či jeho obyvatele a aktivní účast v právních, soudních či jiných řízeních.

Prvořadým cílem činnosti na další období je zastavit v celém rozsahu stavbu dálničního Hlinského přivaděče, který je dle členů sdružení i mnoha odborníků, nekoncepční, nadbytečný, celou přilehlou oblast i devastuje urbanisticky i z hlediska ochrany životního prostředí a předurčuje k průmyslovému využití. Jeho realizace je neslučitelná se soužitím místních obyvatel a zásadním způsobem poškozuje jejich majetková práva a právo na zdravé (resp. akceptovatelné) životní podmínky. Současně se zasadit o změnu územního plánu, tak, aby tato oblast byla určena jako obytná zóna, nikoliv průmyslová. Dále se zasazovat o zmírnění dopadu dalších staveb a provozů na životní prostředí. Současně pak usilovat o zlepšení základní občanské vybavenosti Nového Vráta jako např. chodníky, cyklostezka, veřejné osvětlení, odpočinkové zóny a hřiště pro rodiny s dětmi a další vybavenosti.

Veškeré informace pro veřejnost budeme publikovat na webových stránkách spolku www.novevrato.cz.

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..