D3 a Hlinský přivaděč: my občané jsme se neprobrali až teď, to politici nás již 15 let ignorují!

Vážení občané Českých Budějovic,

velmi se nás dotýká, že z našich daní placení reprezentanti Magistrátu města České Budějovice i pracovníci na mnoha úřadech soustavně odmítají prakticky všechny naše námitky a připomínky a na místo konkrétních odpovědí slyšíme stále pouze alibistická odvolávání se na 15 let starý platný územní plán. K tomu jsme se prý měli vyjadřovat, ne k těm plánovaným stavbám, které jsou až na „drobné projektantské“ odchylky v souladu s ním. Tyto argumenty ze strany města jsou absurdní a v době moderní demokracie neakceptovatelné. Není možné, aby město vedlo monolog a arogantně prosazovalo své zájmy bez ohledu na názor občanů, jak je tomu v tomto případě. Protože pokud se toto děje, je velmi pravděpodobné, že jsou hájeny jiné zájmy, než zájmy občanů. Opravdu nesdílíme názor, že na revizi koncepčně špatných a město trvale poškozujících řešení je pozdě. Rozhodně není.

Dovolujeme si vám však tímto předložit jednoznačné důkazy, že my, obyvatelé Nového Vráta, skutečně nejsme ti, kteří se probrali až nyní, když jim naprosto nesmyslný a životní prostředí likvidující Hlinský dálniční přivaděč s novou průmyslovou zónou má vyrůst přímo pod okny.

Posuďte sami a podpořte nás, prosím, podpisem naší petice. Není to jen o naší čtvrti, ale o celém městě!

Děkujeme!

Občané Nového Vráta, sdružení pod Hlinská-klidné bydlení, o.s.

1. Březen 1999

Odpověď odboru ŽP ohledně Kovošrotu a D3 (R3) – D3/R3 není doposud schválena, nejsou vyřešeny trasy, porovnávají se jednotlivé varianty

2. Září 1999 I.

Petice – vyjádření nesouhlasu s řešením Územního plánu (dopravní koncepce města, Kovošrot poškozující prostředí vedle zdejší MŠ a ZŠ, přivaděč označovaný dnes jako „Hlinský“, vedení dálnice městem)

3. Září 1999 II.

Vyjádření nesouhlasu se záměrem územního plánu realizovat dopravní stavbu, dnes označovanou jako „Hlinský přivaděč“

4. Září 1999 III.Září 1999 IV.

Oficiální potvrzení přijetí připomínek v zákonné lhůtě

5. Březen 2000

Připomínky k jednání o územním plánu – vyjádření nesouhlasu s ním jako celkem, požadavek na obchvat města, nesouhlas s koncepcí vedení dálnice městem

6. Leden 2001

Podnět ke změně územního plánu (přivaděč, Kovošrot a záměry poškozující ŽP, zachování přírodního prostředí s možností sportovního vyžití v místě)

 

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..